Орендувати землю в Україні на офіційному майданчику Прозоро.Продажі

Восени 2021 року набув чинності Закон України «Про зміну деяких законодавчих актів стосовно продажу і оренди землі через електронні торги». Тож тепер українці можуть на цілком законних умовах брати в тимчасове користування ділянки різноманітного цільового призначення, які належать державі або місцевим територіальним громадам.

Оренда землі в Україні на електронних аукціонах Прозорро.Продажі

Чинне законодавство визначає оренду землі як платне володіння та користування протягом визначеного терміну конкретною ділянкою, що необхідна орендарю для здійснення підприємницької чи якоїсь іншої діяльності. Всі умови детально зазначаються у відповідному договорі.

Будь-які відносини, що стосуються коротко- або довгострокової оренди землі, регулюються Земельним, Цивільним кодексом, ЗУ «Про оренду землі», а також законом «Про оренду державного і комунального майна» - якщо на ній розташовані великі майнові комплекси державних або комунальних підприємств, установ і організацій.

Об’єктом оренди землі в Україні виступають земельні ділянки, які можуть належати державі, окремим громадянам, юридичним особам, сільським, селищним, міським, районним, обласним радам та окремим територіальним громадам. Саме вони отримали можливість виставляти дані активи на електронні торги Прозорро.Продажі. Скористатися правом оренди землі починаючи з 2021 року можуть фізичні або юридичні особи, обласні, районні, міські, сільські, селищні ради, Київська міська державна адміністрація, іноземці та міжнародні компанії (якщо це землі несільськогосподарського призначення).

За цільовим призначенням земельні ділянки можуть бути:

  • сільськогосподарськими;
  • для зведення житлової або громадської нерухомості;
  • природно-заповідного фонду;
  • історико-культурного;
  • оздоровчого та рекреаційного призначення;
  • лісогосподарські;
  • водного фонду;
  • промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку і оборони.

Взяти землю в оренду на майданчику ТОВ «Українська універсальна біржа»

Бажаєте взяти в оренду землю для ведення фермерського господарства? Плануєте розводити рибу на продаж або відкрити власну базу відпочинку? Знайти підходящу для цього ділянку зовсім не складно – варто скористатися послугами електронного майданчика sale.uub.com.ua, підключеного до модуля Prozorro.Sale.

Перший аукціон з довгострокової оренди землі державної або комунальної власності в Україні було проведено 09 листопада. На торги Тавричанська сільська рада виставила ділянку площею 2,1 га, яку ПП «Сокіл» орендувало на 7 років. В ході торгів щомісячна орендна плата зросла майже на 30%, у результаті склавши 6 501 грн.

Обираючи майданчик ТОВ «Українська універсальна біржа», ви отримуєте якісну інформаційну та технічну підтримку на кожному етапі аукціону з оренди землі. Підписуйтеся на спеціальні земельні боти у Telegram і Viber, нашу сторінку у Facebook та канал на YouTube. Отримуйте актуальні дані вчасно, робіть ставки та перемагайте!