Реалізація заставного майна банків: як відбувається в Україні?
+ 38 (044) 221-32-33
гаряча лінія
акредитований майданчик
Переглянути лоти

Реалізація заставного майна банків України

Реалізація заставного майна, яке перейшло на баланс банків, які пізніше були визнані неплатоспроможними, як спосіб компенсації вкладів фізичних осіб – поширена міжнародна практика, активно застосовується і в сучасних українських реаліях. Щоб продаж активів банків-банкрутів здійснювався в максимально короткі терміни і за максимально можливу вартість, починаючи з 2017 року ця процедура, згідно з Регламентом, проводиться тільки через систему Прозорро.Продажі. Дана система відноситься до сімейства Prozorro і побудована на його базових принципах: відкритість і доступність.

Проблемні банки: реалізація заставного майна та формування ліквідаційної маси

Комерційні банки, що визнані Національним Банком України неплатоспроможними, підлягають ліквідації. Процедура ліквідації включає в себе формування ліквідаційної маси, яка проводиться Фондом гарантування вкладів фізичних осіб шляхом інвентаризації майна ліквідованих банків. Ліквідаційна маса формується протягом шести місяців (але не більше) з дня оголошення про відкликання банківської ліцензії.

Інформація про реалізацію заставного майна, яке перейшло на баланс банків України, визнаних неплатоспроможними повинна бути оприлюднена на наступних ресурсах:

  • офіційний веб-сайт банку, чиє майно розпродається;
  • офіційний сайт Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
  • друковані засоби масової інформації, які були обрані дирекцією Фонду.

Вимоги щодо інформації, що міститься в оголошеннях і терміни її публікації позначені в нормативних актах ФГВФО. В період формування ліквідаційної маси проводиться незалежна експертиза з оцінки вартості майна, призначеного для продажу. Експерти обираються шляхом кваліфікаційного відбору, проведеного Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Банки України: реалізація заставного майна, що перейшло на баланс банків, визнаних неплатоспроможними через систему Prozorro.Sale

Банки України: реалізація заставного майна, що перейшло на баланс банків, визнаних неплатоспроможними через систему Prozorro.Sale

  1. способів, умов та порядку продажу;
  2. складу майна, що підлягає продажу.

Існують винятки, при яких відчуження можливо до затвердження. У випадках, коли є ризики псування або втрати майна, що відчужується, допускається його продаж без дотримання перерахованих процедур.

По завершенню інвентаризації та формування ліквідаційної маси проводиться передпродажна підготовка, яка так само покладено на ФГВФО. Після чого Фонд зобов'язаний в найкоротші терміни виставити об'єкти на продаж в Prozorro.Sale.

Пріоритетне завдання — продати майно банку-банкрута як цілісного майнового комплексу. У разі, коли в такому вигляді продати активи не вдалося, реалізація банківського заставного майна здійснюється окремими лотами.

Стартова ціна аукціону Прозоро.Продажі не може бути нижче оціночної його вартості. Однак, якщо до закінчення процесу ліквідації банку не будуть задоволені вимоги всіх кредиторів, допускається продаж його активів шляхом проведення відкритих торгів без обмеження мінімальної ціни.

Завантаження основних довідників ...

Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити підпис
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис. Накласти підпис
Варто пам’ятати, що є обмеження стосовно розміру файлу – не більше 50 МБ.
Обрати файл
T. 1 позиція
title__
tenderID__
message_time__
m_text__ vibtn__