Скільки коштує гектар землі в Україні на торгах Прозоро.Продажі

З відкриттям ринку с/г угідь у 2022 році вартість 1 га землі в Україні поступово збільшується, хоча вона й досі лишається однією з найнижчих у Європі. За прогнозами експертів протягом першого та наступних кількох років ціна земельних ділянок зростатиме на 20%. Цьому також сприятиме їх продаж на відкритих електронних торгах Prozorro.Sale.

Скільки коштує 1 га землі в Україні у 2022 р. по областям

Протягом першого місяця роботи ринку вітчизняні землевласники підписали 2 900 договорів з купівлі-продажу сільськогосподарських угідь загальною вартістю 210 млн. грн. На основі цього вже можна зробити висновки про те, скільки насправді коштував 1 га землі в Україні у 2021 році.

Так, за словами міністра аграрної політики і продовольства Романа Лещенко, середня ціна гектара аграрних угідь складає 40 тис. грн. Станом на 07 лютого 2022 р. найбільше торгів в електронній системі Прозорро.Продажі оголошено Львівською, Київською і Закарпатською ОДА. Вільна конкуренція, доступність інформації та прозорість укладених угод значно підвищують популярність земельних аукціонів, взяти участь у яких ви можете на майданчику ТОВ «Українська універсальна біржа».

Ще на стадії обговорення запуску ринку, українці активно переймалися десятками потенційних проблем, пов’язаних з реалізацією земельних ділянок сільгосппризначення. Скільки коштує гектар землі в Україні? Чи не скуплять паї місцеві олігархи або й взагалі іноземні багатії, лишивши наших селян ні з чим? Однак поступово ці міфи розвіялися.

Як показує практика, власники паїв не поспішають прощатися з нерухомістю, якою їхні сім’ї володіли десятиліттями. В той же час, завдяки сучасним технологіям агарні угіддя реалізуються повністю прозоро і відкрито. А реальна вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення у 2021-2022 рр. визначається шляхом чесного конкурентного змагання між потенційними покупцями на електронних торгах Prozorro.Sale.

Вартість землі сільськогосподарського призначення на майданчику sale.uub.com.ua

За останні пів року на майданчиках на зразок ТОВ «Українська універсальна біржа» було оголошено 3 800 електронних аукціонів з продажу та оренди земельних ділянок сільгосппризначення. Загалом на торги вже виставлено більше 20 тис. га, початкова вартість яких перевищила 1 мільярд гривень.

Наразі дохід від завершених аукціонів складає 338 млн. грн. А середня вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення у 2022 році становить майже 36 000 грн. Усього ж за час існування системи Прозоро.Продажі тут було проведено 450 тис. торгів з продажу різноманітних комунальних і державних активів. До них вдалося залучити 51 тис. учасників, а отриманий дохід поповнив держбюджет на 60,6 млрд. грн.

Дізнатися, скільки коштує гектар землі в Україні та як обрати найкращий лот, ви зможете у консультантів майданчика ТОВ УУБ. Підписуйтеся на індивідуальну E-mail-розсилку, нашу сторінку у Facebook, земельні боти у Telegram і Viber – першими дізнавайтеся про появу прибуткових аукціонів.