Скільки коштує оренда землі на електронному майданчику Prozorro.Sale

Очікується, що у 2021 р. вартість оренди 1 га землі в Україні почне зростати – цей процес нерозривно пов’язаний із запуском ринку сільськогосподарських угідь. Експерти прогнозують, що у наступні п’ять років їх ціна рівномірно збільшуватиметься, як і плата за тимчасове використання с/г земель. Не переплачувати за обрані ділянки та орендувати родючий чорнозем прозоро вам допоможуть електронні аукціони Прозоро.Продажі.

Скільки насправді коштує оренда землі в Україні на торгах Prozorro.Sale

Якщо подивитися на результати аукціонів, які були проведені протягом останніх місяців, вартість оренди землі в Україні у 2021 р. зросла на 50% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. Так, на початку року орендна плата приватних сільгосп угідь складала 1 600 грн./га, державних – 3 400 грн./га. Звісно, вона також напряму залежить від конкретного регіону. Наприклад, однією з найдорожчих є вартість оренди землі у наступних областях:

  • Черкаській – від 4 500 до 6 000 грн. за 1 гектар;
  • Київській – 2 400-6 000 грн.;
  • Вінницькій – 2 300-7 000 грн.

В той же час у Словаччині місцеві фермери орендують земельні ділянки за ціною 1 600 грн./га, Естонії і Латвії – 2 000 грн./га, Литві – 3 200 грн./га. Збільшити цей показник в Україні допоможе не лише скасування мораторію на продаж сільськогосподарських угідь, а й проведення аукціонів з їх оренди в електронній системі Прозорро.Продажі.

Свого часу амбітний ІТ-стартап став справжньою сенсацією, на практиці доводячи, що купити або орендувати будь-яке комунальне чи державне майно в нашій країні можна вільно, без тіньових схем та хабарів. За цей час на спеціалізованих майданчиках на зразок ТОВ «Українська універсальна біржа», відбулося 430 тис. відкритих для громадськості онлайн-аукціонів, що принесли бюджетам різних рівнів 59 млрд. грн. І на цьому ми не збираємося зупинятися.

Вартість оренди землі на електронному майданчику sale.uub.com.ua

Відповідно до оновленого законодавства, орендувати державні і комунальні земельні ділянки сьогодні можна виключно через онлайн-торги Prozorro.Sale. Так, лише за перший тиждень грудня 2021 року на акредитованих майданчиках, у тому числі ТОВ «Українська універсальна біржа», оголошено 225 земельних аукціонів, 50% з яких стосуються саме їх оренди. Загалом же з моменту запуску відкритого ринку землі оголошено більше 1 500 торгів, на яких можна купити чи орендувати аграрні угіддя. Їх початкова вартість сумарно оцінюється у 500 млн. грн. Загалом же вартість оренди землі у ході ряду аукціонів зростала на 200%.

Процес реєстрації на майданчику sale.uub.com.ua не стане проблемою навіть для недосвідчених користувачів інтернету. Також у разі виникнення питань вам допоможуть наші консультанти – варто тільки зателефонувати за номером (044)221-32-33. Підпишіться на офіційну сторінку ТОВ УУБ у Facebook, тематичну E-mail-розсилку, земельні боти у Viber і Telegram – так ви першими дізнаєтеся, скільки коштує оренда землі та як подати заявку на дійсно вигідні лоти.