Як викупити борг у банку
+ 38 (044) 221-32-33
гаряча лінія
акредитований майданчик
Переглянути лоти

Законні механізми викупу боргу у банку

Останнім часом набирає популярності тенденція, коли викуп боргу за кредитами у банку здійснюється фізичними особами. Такі рішення виявляються вигідними як для одержувача кредиту, так і для самого банку. Інститут колекторів продемонстрував доволі невисоку ефективність - відсоток повернення проблемних кредитів виявився нижчим, ніж витрати на колекторські дії в сукупності з репутаційними втратами банків. Викуп боргу у банку третьою особою - досить ефективний спосіб продажу права вимоги, так як таким чином банк отримує максимально можливу суму за проблемний кредит.

Але не тільки банки зацікавлені в процедурі викупу боргу за договором цесії.

Договором цесії називають договір, який передбачає відступлення банком прав вимоги за кредитними зобов'язаннями позичальника іншій особі.

Для позичальника вигоди такої угоди більш ніж очевидні:

  • Можливість уникнути неустойки, пені та інших штрафних санкцій;
  • Банки розпродають проблемні кредити за мінімальними ставками, тому у позичальника з'являється шанс отримати власний кредит за вартістю, нижчою за номінальну, навіть з урахуванням комісії посередника.

Слід зауважити, що прямий викуп кредитних зобов'язань безпосередньо самим боржником або особою, яка є поручителем по даному кредиту, в Україні знаходиться під забороною, тому що подібні угоди можуть нести в собі потенційну корупційну складову. Подібні дії не вітаються і в інших країнах - навіть там, де не існує прямої заборони, банки дуже неохоче йдуть на перепродаж права вимоги самому позичальникові.

Викуп боргу у банку за договором цесії в разі його ліквідації

Коли банк визнаний неплатоспроможним і підлягає ліквідації, проблеми з виплатами кредитної заборгованості можуть виникнути навіть у добросовісних платників, навіть з урахуванням того, що правонаступник права вимоги не має права посилювати умови кредиту і вимагати до виплати суму, що перевищує поточний борг позичальника.

Неприємні сюрпризи підстерігають позичальників у найнесподіваніших моментах - наприклад, у місцевості, де проживає боржник, може не виявитися банку, через який можна погасити заборгованість і з цієї причини оплата планових внесків стає дуже обтяжуючою. Або ж правонаступник прав вимоги взагалі не банк, внаслідок чого можуть виникнути інші складні обставини. У таких випадках викуп боргу у банку за договором цесії через посередників є найбільш оптимальним варіантом.

У громадян України починаючи з лютого 2017 року з'явилася можливість викупити свій кредит, оминаючи колекторські компанії. І, хоча прямий викуп як і раніше залишається під забороною, за новим Регламентом ФГВФО дозволений викуп боргу у банку, який знаходиться у стадії ліквідації, фізичними особами, що істотно розширює коло потенційних покупців кредитних портфелів і дає набагато більше можливостей для позичальників, які бажають викупити свій кредит у неплатоспроможного банку.

Завантаження основних довідників ...

Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити підпис
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис. Накласти підпис
Варто пам’ятати, що є обмеження стосовно розміру файлу – не більше 50 МБ.
Обрати файл
T. 1 позиція
title__
tenderID__
message_time__
m_text__ vibtn__