Як викупити кредит: цікаве про Прозорро.Продажі
+ 38 (044) 221-32-33
гаряча лінія
акредитований майданчик
Переглянути лоти
Переглянути лоти

Викуп кредиту

Перша помітна кампанія з перепродажу кредитних портфелів пройшла в Україні в 2010-2012 роках. Тоді це було пов'язано зі спробами фінансових установ позбутися своїх проблемних активів. Коли в 2014 році Національний банк України почав чистку банківської системи і ліквідацію неплатоспроможних банків, інтерес до покупки проблемної заборгованості відновився.

Продаж права вимоги по кредиту – обмеження зняті!

Близько вісімдесяти відсотків від усіх наявних активів неплатоспроможних банків становлять кредити. Раніше викуп кредиту в інтересах третіх осіб був доступний тільки для банків або фінансових компаній. У січні 2017 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, враховуючи побажання вкладників, зняв ці обмеження. Тепер будь-який інвестор, чи це юридична або навіть фізична особа, може викупити право вимоги за кредитним договором. Цей крок продиктований прагненням збільшити число потенційних покупців, що, на думку екс-керівника Департаменту консолідованих продажів Юлії Берещенко, має активно сприяти зростанню здорової конкуренції серед учасників аукціонів. Отже, збільшаться і ціни, за якими будуть продаватися права вимоги за кредитами.

У зв'язку з даними нововведеннями у багатьох позичальників банків, що ліквідуються, виникає таке питання: «Хочу купити свій кредит у банку, як я можу це зробити?». Змушені розчарувати власників кредитів банків-банкрутів - прямий викуп свого боргу залишається під забороною. До того ж, кредитну заборгованість забороняється викуповувати і боржнику, і його поручителю.

Очікується, що розширення кола потенційних покупців зменшить частку угод, по яким борги по кредитах у неплатоспроможних банків викуповуються через посередників самими позичальниками або ж особами, які бажають таким чином отримати інструмент тиску на власника кредиту. До введення в дію системи Прозорро.Продажі кількість кредитів, які викуповувалися позичальниками або їх конкурентами доходило до 90% від загального числа проданих.

Відступлення прав вимоги за кредитом - новий інструмент для бізнесу

Аналітики впевнені - викуп боргових зобов'язань зацікавить найбільше фізичних осіб, об'єкти малого та середнього бізнесу, оскільки у них з'являються нові напрямки діяльності.

На веб-сайті ProZorro.Sale і на акредитованих торгових майданчиках можна придбати права вимоги за кредитами:

  • без забезпечення,
  • із забезпеченням (поручительство фізичних і / або юридичних осіб),
  • із забезпеченням (заставне майно - транспорт, житлова нерухомість, виробничі
  • потужності, інше, з поручительством або без такого).

Найбільш привабливими є кредити з забезпеченням у вигляді заставного майна. Найчастіше вартість кредитного зобов'язання істотно нижче вартості заставного майна, в такому випадку позичальник охоче виплачує борг новому кредитору. Іноді цінність демонструє саме заставне майно. Але в будь-якому випадку права вимоги за забезпеченими кредитами являють собою досить цікаві пропозиції.

Завантаження основних довідників ...

Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити підпис
Електронний цифровий підпис відсутній.
Необхідно накласти електронний цифровий підпис. Накласти підпис
Варто пам’ятати, що є обмеження стосовно розміру файлу – не більше 50 МБ.
Обрати файл
T. 1 позиція
title__
tenderID__
message_time__
m_text__ vibtn__