Баланси (штб) – купити на майданчику Української універсальної біржі

У лютому 2020 р. в дію вступила Постанова №1178, відповідно до якої купити баланси деревини великими партіями усі бажаючі можуть на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Роботу над нею спільно проводили Міністерство енергетики і захисту довкілля, спеціалісти Держлісагентства та ДП «Прозорро.Продажі». Цей нормативний акт максимально спрощує процедуру реалізації заготовленого лісу та робить діяльність лісгоспів значно прозорішою.

Що таке баланси (штб) та для чого використовується цей вид лісоматеріалів?

На рівні з діловою деревиною лісгоспи також виставляють на продаж промислові відходи – серед покупців вони користуються не меншим попитом. Зокрема, це стосується листяних і хвойних балансів (штб), які у великій кількості закуповуються підприємствами паперово-целюлозної промисловості. З нього також виготовляють ДВП і ДСП, а у вигляді жердин використовують під час зведення огорож і парканів.

Цей вид лісоматеріалів отримують з верхньої частини стовбура – вона майже завжди нерівна, через що відбраковується під час виготовлення стандартних пиломатеріалів. Для цього потрібні колоди довжиною від 4 до 6 м та діаметром від 6 до 40 см. Як правило, така сировина не піддається попередній обробці.

Раніше приватні деревообробні підприємства мали закуповувати баланси у лісгоспів напряму, чим нерідко користувалися останні. Ціна деревини в таких угодах значно завищувалася, в той час як строки і умови поставки регулярно зривалися. Продаж лісу на електронних аукціонах Прозорро.Продажі позбавляє учасників подібних проблем. Уся інформація про торги публікується у відкритому доступі. До того ж, вони проходять анонімно, а організатор не може «за кулісами» домовитися з конкретним кандидатом.

Як показує практика, потенційні покупці набагато більше довіряють публічним торгам, з яких повністю виключений фактор людського впливу. А для лісозаготівельних організацій реалізація балансів (штб) на майданчиках, аналогічних сервісу sale.uub.com.ua, стає чудовою можливістю покращити власний імідж, продемонструвати суспільству готовність грати чесно. Саме так вчинило керівництво Закарпатського обласного управління мисливського і лісового господарства, ініціювавши підписання меморандуму про співпрацю з ДП «Прозорро.Продажі». Таким чином Закарпаття стало першою областю в країні, яка абсолютно всю заготовлену деревину реалізовуватиме через майданчики Prozorro.Sale.

Листяні і хвойні баланси – придбати на електронному майданчику Української універсальної біржі

Зареєструвавшись на сайті sale.uub.com.ua, ви одразу отримаєте доступ до актуальних аукціонів з продажу балансів (штб) та інших видів необробленої деревини. Зараз тут продаються в основному великі лоти – обсягом від 150 куб. м або з мінімальним бюджетом у 200 тис. грн. Та, враховуючи успіх проекту, уряд вже працює над розширенням встановлених раніше обмежень.

Якщо ви цікавитеся продажем лісу на Прозоро.Продажі, зокрема балансами, звертайтеся до наших консультантів за телефоном (044) 221-32-33. У пошуку цікавих аукціонів вам також допоможе офіційна сторінка УУБ у Facebook, індивідуальна Email-розсилка та спеціальні Viber і Telegram-боти.