Баланси (штб) – купити на аукціоні Української універсальної біржі

Починаючи з липня 2021 р., коли чинності набули зміни, внесені до низки нормативно-правових документів, купити баланси деревини усі бажаючі можуть на електронних аукціонах, організованих ліцензованою товарною біржею. Запроваджені нововведення максимально спрощують процедуру реалізації заготовленого лісу та робить діяльність лісгоспів значно прозорішою.

Що таке баланси (штб) та для чого використовується цей вид лісоматеріалів?

На рівні з діловою деревиною лісгоспи також виставляють на продаж промислові відходи – серед покупців вони користуються не меншим попитом. Зокрема, це стосується листяних і хвойних балансів (штб), які у великій кількості закуповуються підприємствами паперово-целюлозної промисловості. З нього також виготовляють ДВП і ДСП, а у вигляді жердин використовують під час зведення огорож і парканів.

Цей вид лісоматеріалів отримують з верхньої частини стовбура – вона майже завжди нерівна, через що відбраковується під час виготовлення стандартних пиломатеріалів. Для цього потрібні колоди довжиною від 4 до 6 м та діаметром від 6 до 40 см. Як правило, така сировина не піддається попередній обробці.

Раніше приватні деревообробні підприємства мали закуповувати баланси у лісгоспів напряму, чим нерідко користувалися останні. Ціна деревини в таких угодах значно завищувалася, в той час як строки і умови поставки регулярно зривалися. Продаж лісу на електронних аукціонах ліцензованих товарних бірж, зокрема УУБ, позбавляє учасників подібних проблем. Уся інформація про торги публікується у відкритому доступі. До того ж, вони проходять публічно, тож організатор не може «за кулісами» домовитися з конкретним кандидатом.

Як показує практика, потенційні покупці набагато більше довіряють публічним електронним торгам, з яких повністю виключений фактор людського впливу. А для лісозаготівельних організацій реалізація балансів (штб) на біржах на зразок УУБ стає чудовою можливістю покращити власний імідж, продемонструвати суспільству готовність грати чесно. Саме так сьогодні вчиняють лісозаготівельні організації, які абсолютно всю заготовлену деревину реалізовують на організованих біржових аукціонах.

Листяні і хвойні баланси – придбати на електронних торгах

Української універсальної біржі

Отримавши акредитацію на сайті uub.com.ua, ви одразу матимете доступ до актуальних аукціонів з продажу балансів (штб) та інших видів необробленої деревини. Тут ви знайдете усі види лісоматеріалів, представлених на вітчизняному ринку. А головне, їх вартість визначається на основі прозорих ринкових механізмів.

Якщо ви цікавитеся продажем лісу на Українській універсальній біржі, зокрема балансами, звертайтеся до наших консультантів. У пошуку цікавих аукціонів вам також допоможе офіційна сторінка УУБ у Facebook, індивідуальна Email-розсилка та спеціальні Viber- і Telegram-боти.