Як відбувається продаж дров’яної продукції на УУБ

З 01 липня 2021 року купити дров’яну продукцію у будь-якому регіоні України швидко та за зрозумілою процедурою можна на електронних біржових торгах. Про це йдеться в ухваленому урядом Законі “Про організовані товарні ринки”, згідно з яким всі стандартизовані товари (до яких належить деревина) мають продаватися виключно на товарних біржах.

Сфери використання дров’яної продукції

Дров’яна продукція представляє собою круглі та колоті лісоматеріали, які не підходять для подальшої обробки (обстругування, розпилення, лущення) або виготовлення корисного пиловника, сірників, заготовок чи шпону. Також вона не може бути використана у якості будматеріалів.

Відповідно до прийнятих стандартів, такі лісоматеріали поділяють на дві групи:

  • дров'яну продукцію промислового використання (ПВ);
  • непромислову деревину (НП).

У великій промисловості попитом користуються цілі колоди з дерев хвойних і листяних порід, часто вкриті корою та обов’язково очищені від гілок і сучків. Вони йдуть на виробництво теплової та електричної енергії, з них також отримують стружку, тріски, використовують у процесах гідролізу і піролізу. Що стосується дров’яної деревини непромислового використання, вона ідеально підходить для спалювання у камінах, печах або системах центрального опалення. Отримують дров’яну продукцію з розпиляних стовбурів, цілих дерев, різноманітних відходів і залишків деревини.

Раніше для закупівлі необхідної сировини деревопереробні підприємства мали подолати безліч перешкод у вигляді бюрократії, тотальної корупції та безпринципності деяких чиновників. Продаж заготовленого лісу на офіційних біржових аукціонах автоматично усуває роками діючі «схеми», а також робить неможливою дискримінацію учасників. Завдяки повністю прозорим торгам, участь у яких ви зможете взяти на Українській універсальній біржі, держбюджет вже поповнився на мільярди гривень. І ця цифра швидко збільшується, адже в системі utsd.uub.com.ua постійно з’являються все нові аукціони.

Продаж дров’яної продукції на Українській універсальній біржі

Після акредитації на uub.com.ua ви миттєво отримаєте доступ до десятків аукціонів з реалізації необробленої деревини, зокрема дров’яної продукції. Обрати потрібний допоможуть численні фільтри в системі utsd.uub.com.ua, завдяки яким торги сортуватимуться за наступними параметрами:

  • категорія;
  • сортимент та порода деревини;
  • клас якості, група діаметрів, довжина, об’єм; 
  • склад.

Сьогодні організаторами торгів з продажу лісу на Українській універсальній біржі виступають усі без винятку лісгоспи з різних регіонів нашої країни.

Щоб вчасно дізнаватися про появу нових торгів деревиною на УУБ, налаштуйте Email-розсилку за індивідуальними параметрами. Також ви можете відслідковувати потрібні аукціони у зручному Viber- або Telegram-боті Української універсальної біржі.