Дров’яна продукція на майданчику Української універсальної біржі

З 01 лютого 2020 р. купити дров’яну продукцію у будь-якому регіоні України швидко та за зрозумілою процедурою можна через електронну систему Прозорро.Продажі. Про це йдеться в ухваленій Кабміном Постанові від 04 грудня 2019 р. «Про запровадження пілотного проекту, що стосується запуску онлайн-торгів з реалізації необробленої деревини».

Для чого використовується дров’яна продукція?

Дров’яна продукція представляє собою круглі та колоті лісоматеріали, які не підходять для подальшої обробки (обстругування, розпилення, лущення) або виготовлення корисного пиловника, сірників, заготовок чи шпону. Також вона не може бути використана у якості будматеріалів.

Відповідно до прийнятих стандартів, такі лісоматеріали поділяють на дві групи:

  • дров'яну продукцію промислового використання (ПВ);
  • непромислову деревину (НП).

У великій промисловості попитом користуються цілі колоди з дерев хвойних і листяних порід, часто вкриті корою та обов’язково очищені від гілок і сучків. Вони йдуть на виробництво теплової і електроенергії, з них також отримують стружку, тріски, використовують у процесах гідролізу і піролізу. Що стосується дров’яної деревини непромислового використання, вона ідеально підходить для спалювання у камінах, печах або системах центрального опалення. Отримують дров’яну продукцію з розпиляних стовбурів, цілих дерев, різноманітних відходів і залишків деревини.

Раніше для закупівлі необхідної сировини деревопереробні підприємства мали подолати безліч перешкод у вигляді бюрократії, тотальної корупції та безпринципності деяких чиновників. Продаж заготовленого лісу на електронних аукціонах Прозорро.Продажі автоматично усуває роками діючі «схеми», а також робить неможливим дискримінацію учасників. Завдяки повністю прозорим торгам, участь у яких ви зможете взяти на майданчику sale.uub.com.ua, держбюджет вже поповнився на 30 млрд. грн. І ця цифра швидко збільшується, адже в системі постійно з’являються нові напрями онлайн-аукціонів.

Продаж дров’яної продукції на майданчику Української універсальної біржі

Зареєструвавшись на майданчику sale.uub.com.ua, ви миттєво отримаєте доступ до десятків аукціонів з реалізації необробленої деревини на Прозоро.Продажі, у тому числі дров’яної продукції. Обрати потрібний допоможуть численні фільтри, завдяки яким торги сортуватимуться за наступними параметрами:

  • регіоном заготівлі;
  • назвою лісгоспу;
  • номером і датою проведення аукціону;
  • сортиментом та породою деревини;
  • складом, класом якості;
  • терміном заготівлі;
  • мінімальною та максимальною довжиною.

Поки що у якості організаторів торгів з продажу лісу на Prozorro.Sale, зокрема дров’яної продукції, виступають тільки найбільші лісгоспи, річний прибуток яких перевищує 10 млн. грн. Деревина формується у лоти обсягом від 150 куб. м та з початковою вартістю від 200 тис. грн.

Щоб вчасно дізнаватися про появу нових торгів деревиною на Прозоро, налаштуйте E-mail-розсилку за індивідуальними параметрами. Також ви можете відслідковувати потрібні аукціони у зручному Viber- або Telegram-боті УУБ.