Аукціони з продажу землі – взяти участь на майданчику Прозорро.Продажі

За чотири тижні в Україні нарешті почнеться продаж землі через аукціон, що проходитиме в сучасному електронному форматі. Ця знакова подія дасть потужний поштовх для модернізації і розвитку всього агропромислового комплексу. До того ж, українці нарешті отримають можливість на свій розсуд розпоряджатися земельними паями: реалізовувати їх на публічних торгах, здавати в оренду за ринковою ціною, використовувати у якості статутного капіталу чи заставного майна під час отримання кредиту.

Продаж с/г землі на аукціоні Прозоро.Продажі

Згідно опитуванню, проведеному у квітні 2021 року, 80% громадян незадоволені тим, що рішення про відкриття аукціонів з продажу землі сільськогосподарського призначення влада прийняла, не дослухаючись до думки народу. 22% респондентів взагалі не чули про скасування мораторію на реалізацію аграрних угідь. Серед тих, хто хотів би ухвалити це рішення на референдумі (77%), переважна більшість не підтримує дану ініціативу.

Значною мірою подібна картина склалася через недостатню інформованість суспільства та роки політичних маніпуляцій у всьому, що стосувалося продажу сільськогосподарських ділянок. Та це не повинно ставати приводом для гальмування земельної реформи і порівняння України з тоталітарними державами на зразок Куби, Венесуели, КНДР чи Північної Кореї.

Даючи час державі та власникам паїв підготуватися до кардинальних змін у сфері володіння і розпорядження с/г угіддями, уряд передбачив додатковий перехідний термін. Відповідно до положень закону «Про обіг ділянок сільськогосподарського призначення», продаж землі з аукціону почнеться 01 липня 2021р. – через 14 місяців після його підписання. Однак купувати цінний ресурс поки що зможуть лише фізичні особи-громадяни України. Причому максимальна площа придбаних угідь не повинна перевищувати 100 га на 1 людину. З 01 січня 2024 р. ця цифра зросте до 10 тис. га, а учасниками аукціонів з продажу землі стануть підприємства і організації (юридичні особи), кінцевими бенефіціарами яких також є українці.

Ще одна проблема, яка хвилює не лише фактичних землевласників, а і просто небайдужих громадян – чи буде прозорим аукціон з продажу с/г землі? Адже державний апарат в країні, яка за рівнем корупції посідає одне з провідних місць в Європі, не має жодного кредиту довіри. В той же час у нас є все необхідне для того, щоб зробити земельні торги чесними та відкритими для усіх бажаючих. Все, що потрібно – здійснювати продаж землі через аукціон електронної системи Прозорро.Продажі.

Аукціони з продажу землі сільгосппризначення на електронному майданчику Української універсальної біржі

Сучасні електронні торги, що проводяться на спеціальних майданчиках, наприклад sale.uub.com.ua, давно стали зручним і прибутковим інструментом, який:

  1. допомагає збувати непотрібні активи;
  2. регулярно наповнює держбюджет.

Свого часу команді волонтерів та громадських активістів за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Нацбанку, ФГВФО, міжнародної антикорупційної організації Трансперенсі Інтернешнл Україна вдалося створити по-справжньому дієвий механізм, який зробить продаж землі на аукціоні Prozorro.Sale зручним, прозорим та доступним усім бажаючим.

За цей час на акредитованих майданчиках, до яких належить і онлайн-платформа Української універсальної біржі, відбулося 375 тис. відкритих торгів, що принесли державі більше 40 млрд. грн. І ця цифра швидко зростає, адже на Прозорро.Продажі постійно відкриваються нові напрямки, так само зростає і кількість учасників, що змагаються за лоти.

Якщо вас цікавить продаж землі з аукціону, звертайтеся до фахівців електронного майданчика sale.uub.com.ua за телефоном - (044)221-32-33. Підписуйтеся на E-mail-розсилку, нашу сторінку у Facebook, земельні боти у Telegram та Viber – вчасно одержуйте сповіщення про нові торги.