Земельні аукціони у Києві – взяти участь на сайті sale.uub.com.ua

З 01 липня 2021 р. земельні аукціони у Києві та інших містах України проходитимуть в сучасному електронному форматі. Це передбачає новий законопроект, ухвалений Верховною Радою всього за кілька тижнів до офіційного запуску ринку землі сільгосппризначення. Яку користь українцям принесе скасування мораторію та чи виграють землевласники від продажу с/г угідь – читайте в нашому матеріалі.

Кожен земельний аукціон у м. Київ повинен проходити в електронній системі Прозоро.Продажі

Перший крок у напрямку створення вільного ринку землі в Україні було зроблено рік тому. У березні 2020 року влада нарешті дала зелене світло земельним аукціонам у Києві та інших регіонах нашої держави, ухваливши довгоочікуваний закон «Про обіг угідь сільськогосподарського призначення». Ще через два місяці Президент В. Зеленський підписав законопроект, що передбачає створення спільного геопорталу з відкритими даними про усі водні, лісові та земельні ресурси. Відтак, приймаючи участь в земельному аукціоні в м. Києві чи будь-якій іншій області, ви можете легко перевірити інформацію по обраним лотам.

Окрім цього, одним з фінальних кроків процесу децентралізації в Україні стало підписання указу про передачу сільськогосподарських угідь, що належать державі, місцевим територіальним громадам. Сумарно останні отримають понад 2 млн. га землі. Прибуток, одержаний від продажу або здачі в оренду лотів на земельному аукціоні у Києві або іншому регіоні, дозволить локально розвивати окремі регіони.

Ще один вагомий крок у напрямку створення відкритого ринку землі – ухвалення закону №2195, за яким ділянки державної і комунальної власності мають продаватися на публічних торгах, що проходять в електронному форматі. Такий підхід кидає нові виклики старій системі, яка тримається на корупції та використанні корисних знайомств.

На відміну від традиційних торгів, що проводилися за зачиненими дверима, земельні аукціони у м. Київ та інших регіонах стануть доступними широкому колу учасників. При цьому усі дані про перебіг торгів, виставлені лоти, зроблені ставки та переможців публікуються відкрито. Їх зручно перевіряти не тільки спеціалізованим органам, а й громадським активістам чи пересічним спостерігачам.

Про готовність вирішити технічну сторону питання вже заявило державне підприємство «Прозорро.Продажі». Завдяки однойменній електронній системі та підключеним до неї майданчикам, у тому числі sale.uub.com.ua, за чотири роки в Україні відбулося 375 тис. публічних торгів. Вони принесли державі більше 39 млрд. грн. прибутку. Ці кошти більше не розкрадаються, адже будь-які порушення легко виявити та оскаржити.

Земельні аукціони у Києві і інших містах на електронному майданчику Української універсальної біржі

Проведення земельних аукціонів у м. Київ та інших регіонах країни саме в електронному форматі дозволяє збільшити конкуренцію. Іноді початкова вартість лотів зростає у декілька разів. Відтак, власник землі, що реалізовуватиметься на майданчику sale.uub.com.ua, може розраховувати на дійсно справедливу, ринкову ціну.

За статистикою, 25% звичайних торгів не відбуваються через відсутність чіткої, зрозумілої процедури. У разі проведення земельного аукціону у Києві чи будь-якому іншому регіоні з використанням електронної системи Prozorro.Sale цю проблему буде усунуто. Весь процес торгів чітко регламентований, на нього також не можуть впливати сторонні особи.

Підписуйтеся на щоденну електронну розсилку майданчика УУБ, нашу сторінку у Facebook, зручні земельні боти у Viber і Telegram. Обирайте прибуткові лоти, робіть ставки на аукціонах з продажу землі сільгосппризначення та перемагайте!